АМЕРИКАНСЬКА РОЗВІДКА НЕ ДОПОМАГАЄ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ

Серед найсерйозніших проблем безпеки для України, окрім очевидного російського імперіалізму, є набагато менш очевидна та прихована інфільтрація американською розвідувальною спільнотою української американської спільноти. Це явище давнього часу. У 1966 році тодішній президент Українського конгресового комітету Америки доктор Лев Добрянський запитав як Центральне розвідувальне управління, так і Федеральне бюро розслідувань, чи отримує Українська головна визвольна рада фінансову підтримку від уряду США. Рада діяла в Сполучених Штатах через дослідницький-видавничий дім “Пролог”. У статті українського радянського видання “Літературна Україна” вказувалося, що президент Пролога Микола Лебедь та віце-президент Мирослав Прокоп були новобранцями американської розвідки. Призначення такого мазку в радянській публікації вимагає окремого аналізу.                                            

 

У посланні від Генеральної Ради ЦРУ адвокат написав: “Ви знаєте, ми маємо особливі стосунки з Прологом”. У квітні 1967 року ЦРУ видало секретний меморандум з цього питання, в якому вони виклали біографію пана Лебедя і зробили кілька показових заяв: «Пролог підтримується ЦРУ виключно з 1952 року в обсягах, починаючи від … ЦРУ, через кілька причин ніколи не підтримували доктора Добрянського чи його групу українських націоналістів … Пролог виявився дуже ефективним у встановленні відносин з радянськими українцями, починаючи від вищих чиновників і закінчуючи простими робітниками та селянами. Вони визнають реалії політичного життя сьогодні та необхідність пропаганди українських націоналістичних справ, які є здійсненними в рамках Радянського Союзу сьогодні … »                                

 

З проголошенням відновлення незалежності України в 1991 році Пролог втратив своє фінансування та існування незабаром після цього . Однак ЦРУ навряд чи було закінчено проникненням українсько-американської спільноти з її агентами. Пролог завербував молодших, хто пішов на зелені пасовища в урядові та приватні вбрання. ЦРУ завербувало інших. Досить припустити, що, хоча я не маю документальних доказів, дотепер: членських карток у ЦРУ для окремих українських американців чи таємний список, але я певен що є багато американських українців у ЦРУ чи у інших розвідувальних підприємствах США.  Американська розвідка через ЦРУ, ФБР та інші відомства та структури підтримує Україну, але у літеплій формі. Підтримка незалежності надійшла неохоче (через чотири місяці після проголошення), і Україна часто розглядається як незручність. Крім того, Україна визнана потенційним жертвоприношенням, яке застосовується, коли це необхідно буде для забезпечення глобальної стабільності та заспокоєння великоросійського апетиту. Великоросіяни завжди були фаворитами для американських політиків.                                                                                                   

 

Під час “холодної війни” американська розвідка чітко усвідомлювала, що концепцію української незалежності можна розглядати лише у великоросійській призмі. У записці Ради національної безпеки США від 1948 року цілком чітко видно: «… українці – найдосконаліші з тих народів, які в наш час перебували під владою Росії … Легко було б зробити висновок, що вони повинні бути звільнені … Нам би добре було остерігатися цього висновку … ми не можемо бути байдужими до почуттів самих великоросів … ».            

 

У період існування Пролога одна з суперечок між Прологом та організованою українською американською громадою під керівництвом УККА Лева Добрянського була місцем для великоросів серед народів, що потрапили в полон. Добрянський відмовився включати великоросів до своїх святкування Тижня поневолених народів. Пролог був набагато придатнішим, навіть публікуючи статті здавалося б  про-українських росіян.                         Сьогодні американська розвідка, як і раніше, діє через різні фасади, серед них такі структури, як Атлантична рада та Американсько-український фундація, останній нібито складається з українських американців. Наскільки інфільтрована УККА, я не знаю, але достатньо сказати, що інфільтрація на всьому протязі значно ширша, ніж за часів доктора Добрянського. Очевидно, що ці структури та агенти активно пропонують засоби для вирішення проблем України, які є фальшивою альтернативою корисним рішенням. Статус Головного союзника, що не є членом НАТО (MNNA), є однією з таких фальшивих альтернатив членству в НАТО, що є справжньою допомогою. Ті, хто пропонують призначення MNNA для України (яке не забезпечує Україні ніякої безпеки і, отже, не зобов’язує США надавати будь-яку), можуть бути просто невігласами, але в багатьох випадках вони дотримуються рекомендацій або інструкцій, які не передбачають справжньої турботи про безпеку України, троянський кінь у глобально небезпечний сучасний час. Це не годиться для України чи Америки, навіть якщо розвідка останньої цього не розуміє. Замирення Росії не може бути. Це не можливо політично чи психологічно.                                                                                               

 

 

27 червня 2021 року                                                Аскольд С. Лозинський