А ЯКИЙ ЧАС?

Приспів з Вашингтона є, зараз не час. Це рефрен Білого дому та Державного департаменту, який голосно і чітко звучить у Києві та Москві. Слідують роздуми та спантеличення. Чому ні? Коли буде час? Членство України в НАТО є найбільш парадоксальним питанням нашого часу. Україна є найбільш логічним союзником НАТО.

     Чесно кажучи, Бухарест 2008 року не був часовою шкалою. Графік починається з початку “холодної війни” і навіть до FDR та дядька Джо, які звели покоління в оману. Заспокоєння агресорів – це найбільш спростована стратегія останніх двох століть. Це не спрацювало з нацистською Німеччиною, СРСР чи Росією.

     Раціонально, коли більше половини членів НАТО у військовому відношенні мають лише символічний характер, час зайнятися серйозністю.

Пройшло тринадцять років після Бухарестського саміту НАТО, коли настав час для вступу до ПДЧ України, який не був представлений. Затишники мали очікувати, що протягом цих тринадцяти років поведінка Росії була б хорошою. Ніщо не може бути далі від істини.

     Ось неповний список поганої поведінки Росії, окупності за умиротворення: Росія вторглася в Грузію, збільшила свою військову присутність у Молдові, вторглася в Україну двічі, підкріпила своїх маріонеток на Близькому Сході, Асада та іранський режим, вбила власного опозиційного лідера Нємцова , спробувала вбити іншого лідера опозиції Навального, а коли ця спроба не вдалася, ув’язнила його, грубо порушила права своїх національних меншин, розпустивши всі українські національні та регіональні структури в Росії, грубо вбила 298 невинних, вистріливши їх з повітря, втручалася у численні демократичні вибори, в тому числі принаймні три в США, зламали енергетичний трубопровід у США. Що ще потрібно зробити Росії, щоб показати світові, що каяття чи вдячність не існують у російській лексиці. Чому Росії слід покращувати свою поведінку, коли надзвичайно погана поведінка винагороджується такими, як Німеччина, Франція та США.

     Джо Байден розпочав власну президентську історію нагородженням Москви та Путіна за погану поведінку. Нещодавно він відмовився від санкцій проти підрядника “Північного потоку-2”, що дозволить Росії встановити енергетичну гегемонію в Європі. Плану дій України щодо членства в НАТО не на порядку денному на майбутньому Саміті НАТО, а президент Байден, який балотувався на посаду з антиросійською платформою, пізніше зустрінеться з кимось, кого він визнав вбивцею. Цю зустріч можна розглядати лише як глобальну політичну реабілітацію цього вбивця.

     Як американський громадянин, я постійно вражений американським політичним невіглаством. Це не просто наївність. Більшість американців не знають, що стосується закордонних справ. Багатьом просто байдуже. Майже п’ятдесят років у Вашингтоні Джо Байдена не зробили більш кмітливим. Він починає нагадувати таких історичних наївних політиків, як Невіл Чемберлен. Не тіштесь прихильники Трампа. Навіть якщо Байден схожий на Чемберлена, Трамп – на Йосипа Сталіна. Бути кращим за Трампа – це не тільки не висока планка. Це зовсім не бар. Але це гірке розчарування прихильників Байдена, які вірили в нього.

     Іронія тут відчутна. Президент Байден закрив трубопровід Кістоун через екологічні проблеми, які призвели до безробіття та різкого зростання цін на енергію. Де були ці екологічні проблеми, коли він відмовився від санкцій проти тих, хто будує Північний потік-2, що потенційно може бути екологічною катастрофою. Байден виправдав своє фіаско “Північного потоку-2” як підтримку нашим європейським союзникам і в наших національних інтересах. Ну, Польщу та Україну вдарили по обличчю як союзників США. В обох випадках бенефіціаром цих рішень стала Росія з підвищеними цінами на енергію та енергетичну гегемонію в Європі. Росія повинна вважати президента Байдена своїм активом.

     Оскільки Україну не запросили до Брюсселя, а ПДЧ України не входить до порядку денного, а за цим відбудеться саміт Байдена-Путіна, Росія виграла знов. Україна, Польща та американський народ втратили. Мені встидно за Байдена і тривожно за Україну і Америку.

     Українські американці всіх мастей і переконань повинні піднятися, вимагати зустрічі Білого дому з самим президентом (а не якимось сурогатом), висловити своє глибоке невдоволення та наполягати на кращій поведінці власного президента. Ще не пізно. Джо Байдену слід нагадати, що умиротворення не є можливим, він є президентом Сполучених Штатів і не сміє виступати як актив для Росії. Росія залишається загрозою для решти світу, яка продовжує зростати, як рак, і нехтувати цивілізованою поведінкою. Настав час змінити курс не заспокоєння Росії, а конфронтувати агресора! Агресор і світовий ізгой розуміє тільки таке.  Настав час вступу України до НАТО.

30 травня 2021 року                                             Аскольд С. Лозинський