Categories
Uncategorized

СВЯЩЕНИК УГКЦ ЗНІМАЄ ФІЛЬМ ПРО ОДНУ ІЗ НАЙГУЧНІШИХ АКЦІЙ ОУН

18-річний юнак Микола Лемик, уродженець Перемишлянщини, студент Львівського університету, один із найкращих бійців ОУН. Микола виділявся приємною зовнішністю, був вправним стрільцем, хоч і шульга, але наполегливість і вправність робили його винятковим агентом під керівництвом самого референта Крайової екзекутиви ОУН — Романа Шухевича. Саме на долю Лемика випала одна із найгучніших акцій ОУН. У червні 1933 року керівництво Організації українських націоналістів прийняло рішення привернути увагу світової спільноти до трагедії Голодомору, що вирувала у цей час в Україні. Автор ідеї фільму отець Михайло каже, що в основі історичної драми «Лемик» не просто реальна подія, а і великий акт…

11 лютого 2021

RISU

 

Священик УГКЦ Михайло Греділь узявся за створення кінострічки про Миколу Лемика.

Про це повідомляє Високий Замок.

 

Головний герой — 18-річний юнак Микола Лемик, уродженець Перемишлянщини, студент Львівського університету, один із найкращих бійців ОУН. Микола виділявся приємною зовнішністю, був вправним стрільцем, хоч і шульга, але наполегливість і вправність робили його винятковим агентом під керівництвом самого референта Крайової екзекутиви ОУН — Романа Шухевича.

 

Саме на долю Лемика випала одна із найгучніших акцій ОУН. У червні 1933 року керівництво Організації українських націоналістів прийняло рішення привернути увагу світової спільноти до трагедії Голодомору, що вирувала у цей час в Україні.

 

Автор ідеї фільму отець Михайло каже, що в основі історичної драми «Лемик» не просто реальна подія, а і великий акт самопожертви заради порятунку мільйонів.

 

Зазначимо, це не перша робота отця. У доробку вже є фільм «Незламні». Це короткометражний художній історико-документальний фільм, знятий на основі реальних подій, розгортаються у місті Городку на Львівщині у 1932 році. Стрічка є у вільному доступі.